Cildin Kolajen Üretimi Desteklemek İçin Neler Yapmalısınız?

373

Kırışıkların oluşmaya başladığı, cansız, kuru, pul pul dökülen bir cilt, her an hepimizin kabusu olabilir. Hemen panikleme bunun da çözümü var. Sağlıklı bir cildin vazgeçilmezi olan “kolajen” cildimize yardım etmek için harekete geçmeyi bekliyor.

Cildini Kolajen ile Destekle!

İlk adım doğru beslenmek olmalı. A, C vitamini ve sülfür, içeren sebze ve meyveler, soya ve soya ürünleri, adaçayı, kırmızı ve yeşil sebzeler, balık gibi ürünleri tüketerek cildine bir iyilik yap ve vücudun kolajen üretimini destekle.

Cildinizi uyumadan önce makyajdan arındırmalısın. Kirli, tıkanmış gözeneklere sahip bir cilt kolajenin faydalarını en aza indirecektir.

Cildini her sabah ve akşam soğuk suyla yıkamayı ihmal etmemelisin. Kan dolaşımını hızlandırıcı etkiler vücudun kolajen üretimini destekleyip, sana ışıl ışıl bir cilt görünümü sağlayacaktır.

Cildini güneşin zararlı UV ışınlarının olumsuz etkisinden korumak için yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalısın. Unutma ki UV ışınları cilde nüfuz ederek kolajen bağ dokusunun zarar görmesine sebep olacaktır. Bu da cilt sağlığını olumsuz etkileyecektir.

Cildini sabah ve akşam her gün nemlendirmelisin. İçeriğinde kolajeni destekleyici maddeler bulunduran doğru bir nemlendirici ile cildinin kolajen ihtiyacına katkıda bulunabilirsin.