Ana Sayfa Cilt Bakımı Cildin Kolajen Üretimini Desteklemek İçin Neler Yapmalısınız?

Cildin Kolajen Üretimini Desteklemek İçin Neler Yapmalısınız?

Kolajen cildin %75’ini oluşturan ve cilt için oldukça önemli olan bir yapı taşıdır.

  • Cildin nem dengesi desteklenir.
  • Çizgi ve kırışıklık oluşum sürecinin yaşanma süreci yavaşlar ya da çizgi ve kırışıklık oluşumlarının etkisi en aza iner.
  • Sağlıklı genç cilt görünümü gözlemlenir.
  • Genç cilt görünümü sağlığını korur.
  • Cilt üzerinde meydana gelen yara, yanık, kesik vb. olumsuz durumların iyileşme süreci hızlanır.

Cildin kolajen üretimini desteklemek için; kolajen cildimize yardım etmek için harekete geçmeyi bekliyor.

Cildin kolajen üretimini desteklemek için neler yapılmalıdır?

  • Sağlıklı ve dengeli beslenilmeli. Kolajen üretimini desteklemek için ilk adım mutlaka doğru beslenme düzeni olmalıdır. Vitamin A, C ve sülfür içeren sebze, meyveler, soya ürünleri, kırmızı ve yeşil sebzeler ayrıca balık ürünleri tüketerek kolajen üretimi desteklenebilir.
  • Günlük vitamin C tüketimini ihmal etmemek. Vücudun kolajen tarafından üretilmesini sağlamak için vitamin C mutlaka tüketilmelidir. Unutmayın ki vitamin C olmadan, kolajen üretimi desteklenmemektedir.
  • Cilt bakımına önem verilmelidir. Cilt her akşam uyumadan önce cilt makyajdan, kirden arındırılmalıdır, ılık su ile mutlaka yıkanmalıdır.

  • Gün içinde yüksek faktörlü güneş kremi kullanın. Güneşin zararlı UV ışınları cildin kolajen üretimini azaltan olumsuz etkendir. Cildi zararlı UV ışınlarından korumak için yüksek faktörleri güneş kremleri mutlaka kullanılmalıdır.
  • Cilt düzenli olarak nemlendirilmelidir. Cildin nem dengesini desteklemek için cilt her sabah ve akşam mutlaka nemlendirilmelidir.

FAYDALI YAZILAR

Kolajen Hakkında Merak Edilenler

Kolajen, son yıllarda popülaritesi artan; vücudumuzda en çok bulunan önemli bir proteindir. Cilt ve vücut sağlığı için önemli bir destekçi olan bu önemli protein hakkında neler biliyorsunuz?

Mevsim Geçişlerinde Kolajen Takviyesi Neden Önemli?

Mevsim geçişlerinde değişen hava koşulları ile birlikte cilt sağlığının ve kolajen maddesinin olumsuz etkilendiğini biliyor musunuz? Olumsuz etkilerini birlikte inceleyelim. Cildin nem dengesi bozulur...

Kolajen Takviyesi Ürünlerini Neden Kullanmalıyız?

Sağlıklı, genç görünümlü bir cilt ve güçlü eklem, saç, tırnak yapısı ve kalp damar sağlığı için kolajan vazgeçilmez bir proteindir. Kolajen maddesi vücudumuzda doğal...

Kolajen Takviyesi Ürünleri Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sağlıklı ve güzel görünümcü cilt yapısını desteklemek için vücudun kolajen üretimi desteklenmelidir. Bunun için de devreye kolajen takviyesi ürünleri kullanmak ve kolajen destekli beslenme...

Kolajen Takviyesi Ürünlerinin Faydaları ve Zararları

Kolajen, son yılların en popüler konularından biri durumundadır. Eklem, saç, tırnak, bağ doku ve özellikle cilt sağlığı için kolajen takviyesi ürünlerinin kullanımı hızla artmaya...