Kolajen Takviyesinin Yan Etkileri Nedir?

833

Kolajen cilt ve vücut sağlığı için önemli bir maddedir. Biyolojik yaşın ilerlemesi ve çeşitli etkenlerle birlikte vücudun ürettiği kolajen miktarında azalma başlar. Vücudun kolajen seviyesinin düşmesi cilt ve bedenimizde çeşitli sorunlara sebep olur.

Vücudun kolajen üretimini desteklemek ya da arttırmak için doğada bulunan çeşitli besinler ve bu besinlere ek olarak doğal takviye ürünler de kullanırız.

Besinler ve doğal takviye ürünler insan sağlığı için çok önemlidir fakat gereğinden fazla ya da yanlış kullanılması vücudumuzda çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Kolajeni desteklemek için kullandığımız ürünler ya da besinler yan etki yapar mı?

A, C ya da E vitamini deposu olan doğal besinler kolajen üretimini destekler. Bu vitaminleri gerektiğinden fazla tükettiyseniz, çeşitli sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Kolajen takviyesini kimler kullanmamalıdır?

Hamilelik ya da emzirme döneminde kolajen takviyesi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bu konuda yeterli bir araştırma yapılmadığı için hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması önerilmez.

Kolajen takviyesi ürünlerinde bulunan maddelerden herhangi birine karşı alerjiniz ya da aşırı duyarlılığınız varsa doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmamalısınız.